Епідемічний сезон 2019-2020: прогноз показників захворюваності
11.12.2019 12:36:58

Епідемічний сезон 2019-2020: прогноз показників захворюваності


Щороку Україна надсилає позитивні на грип зразки до колаборативного центру ВООЗ із глобального епiдемiологiчного нагляду за грипом (Великобританiя, м. Лондон) для підтвердження та можливого включення визначених штамiв до складу вакцин.

21 березня 2019 року ВООЗ опублікувала рекомендації стосовно складу вакцини проти грипу для використання у Пiвнiчнiй пiвкулi у сезон 2019 - 2020 poків, до якого увійшли:

- Bipyc, подiбний до A/Brisbanel 02120 1 S(H1N1)pdm09;

- Bipyc, подiбний до A/Kansasll4l2017(H3N2);

- Bipyc, подiбний до B/Coloradol06l2017 (лiнiя B/Victoria/2l87);

- Bipyc, подiбний до BДhuketl3073l2013 (лiнiя B/Yamagata/l6/88).

Фахiвцями Центру громадського здоров’я розраховано новий епiдемiчний порiг iнтенсивностi для сезону 2019 -2020 poків. Цього року він становить 476,7 на 100 тисяч населення. Нагадаємо, що перевищення епідемічного порогу захворюваності не означає початок епідемії грипу. Детальніше читайте тут. Також ЦГЗ розрахував прогноз можливих показників захворюваності на наступний сезон. В епідемічному сезоні 2019-2020 на грип та ГРВI захворiють вiд 4,8 до 6,7 млн. осiб. Очiкується двi хвилi підйому захворюваності: у грудні та наприкінці січня — на початку лютого, з можливим піком на 4-му тижні 2020

17 травня 2019 року набув чинності Наказ МОЗ України із проведення епіднагляду за грипом. Для роз’яснення положень наказу ЦГЗ провів тренінг для мережі епідеміологів, вірусологів та лікарів, які беруть участь в епіднагляді за грипом в Україні. Під час заходу учасники ознайомилися із методологією розрахунку економічних збитків від грипу та прогнозом захворюваності на грип та прогнозом циркуляції вірусів грипу на майбутній сезон. Важливими питаннями було введення електронної системи епіднагляду за грипом з районного рівня, роз’яснення до імплементації проєкту «ЕвроМОМО» в Україні та отримання інформації про завдання та мету моніторингових візитів до дозорних закладів охорони здоров’я.

МОЗ України нагадує, що вакцинація є найефективнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень цієї хвороби.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шансизапобігти смертельним наслідкам хвороби. До груп ризику належать медичні працівники, вагітні, люди похилого віку та люди із хронічними захворюваннями.

Вакцинація проти грипу є рекомендованою та відсутня у національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян. Придбати вакцини можна в аптеках.

Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія із контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру. З початку епідемічного сезону щеплення проти грипу зробили майже 194 тис. осіб.


за матеріалами moz.gov.ua


Інші новини